DLACZEGO ŻYJ PASJONUJĄCO?

Tytuł strony jest bezpośrednim nawiązaniem do książki o. Cedrika, którą przetłumaczyłem. Zachęcam do pobrania darmowego ebooka.

Moją misją jest zainspirowanie Cię do „pasjonującego życia” przez odkrywania piękna Bożego charakteru, od osobistego spotkania do przemiany serca i świata.

Nie żyj zwyczajnie, żyj pasjonująco!

ŻYĆ PASJONUJĄCO, CZYLI JAK?

Pasję można rozumieć jako energię, gorliwość lub zapał do czegoś. Osobiście lubię słowa świętej Katarzyny ze Sieny, która powiedziała „Bądź tym, kim Bóg chce żebyś był, a rozpalisz cały świat.” Bóg stworzył nas, abyśmy przynosili owoce i żyli we wspólnocie. Bóg nie pragnie, abyśmy żyli samotnie i bezowocnie. Wielu ludzi czy chrześcijan niestety wciąż wiedzie życie przepełnione pustką i rozpaczą. Przeciwieństwem rozpaczliwego i przygnębiającego życia jest życie pasjonujące. Nasze życie staje się pasjonujące, kiedy przekraczamy swoje ograniczenia i odkrywamy w sercu prawdziwy jego sens, kiedy nadajemy życiu znaczenie. Życie pasjonujące wymaga odwagi spojrzenia w swoje serce, odnalezieniu Boga i uwierzeniu w siebie i własne możliwości. Ja jestem zdeterminowany, aby wykorzystać swój potencjał, ale nie w narcystyczny sposób i tylko dla siebie. Jestem przekonany i wierzę, że stajemy się najlepszą wersją siebie, gdy służymy i niesiemy pomoc innym”

~Cedric Pisegna “Żyj pasjonująco!”


JAK POWSTAŁA TA STRONA?

Stworzyłem tę stronę jako wyraz wdzięczności Bogu w pierwszej kolejności za to, że działa w moim życiu oraz jako wyraz wdzięczności za służbę ojca Cedrica.

Moja przygoda z nauczaniem ojca zaczęła się w 2016 roku. Szukałem kanału na YouTube czy podcastów anglojęzycznego kaznodziei, abym mógł pracować nad moim językiem angielskim i jednocześnie słuchac czegos wartosciowego, co zbuduje moja wiarę.

Zainspirowany praktycznym i prostym nauczaniem Ewangelii zacząłem czytać jego pierwsza książkę „Live Passionately!”. „Żyj pasjonująco!” to pierwsza książka jaką ojciec napisał. W niezwykle prosty i poruszający sposób opowiada w niej o swoim nawróceniu, dając praktyczne wskazówki o tym jak budować relację z Jezusem. Pisze w niej również o perspektywie codziennych zmagań, z którymi się spotykamy jako ludzie z powodu chaotyczności świata, grzechu i naszej ludzkiej natury. Daje praktyczne wskazówki jak przekuć nasze “blizny” i gorzkie doświadczenia w gwiazdy. Jego styl jest inspirujący, zachęcający do życia pełniejszego, pasjonującego oraz do zmiany i zrobienia kroku ku temu co nosimy w sercu, a na co czasami nie mamy odwagi. Ojciec przekonuje, że zawsze w naszym życiu mamy przynajmniej jednego fana, a w sumie to nawet trzy osoby.

Poruszony przez Ducha Świętego podczas czytania tej książki, wierzę, że z jego inspiracji poszedłem za głosem serca i przetłumaczyłem pierwsza książkę o. Cedrica na język polski. Zajęło mi to dwa lata. Ukończyłem tłumaczenie 1 stycznia 2021.


CZY TO JEST OFICJALNA STRONA KSIĘDZA?

Polska strona nie jest oficjalną strona ojca Cedrica. Za zgodą i przy aprobacie księdza Cedrica stworzyłem tą strona, gdzie pragnę podzielić się jego nauczaniem w postaci odcinków jego programu Live with Passion! (z polskimi napisami) oraz udostępniając jego książkę w języku polskim. Książkę przeczytał i zatwierdził polskie tłumaczenie, znajomy księdza. Chcialem w tym miejscu za to podziekować.

Jeśli ta książka lub filmy pomogą komuś coś zmienić w życiu czy znaleźć droge do Boga lub pogłębić wiarę, czyli po prostu żyć pasjonująco, a nie zwyczajnie, uznam swoją „misję” za spełnioną. Powierzam to dzieło Bogu w modlitwie.

Wszelkie darowizny na służbę ojca Cedrica, gdyby ktoś poczuł taką potrzebę, można składać poprzez oficjalna stronę ojca, link w menu po prawej stronie.

Oczywiście w każdej chwili po angielsku (ewentualnie używając tłumacza google) można skontaktować się z ojcem lub poprosić o modlitwę używając formularza po prawej stronie.


ZYJPASJONUJACO.PL KONTAKT

Gdyby, ktoś chciał się ze mną skontaktować, podzielić świadectwem, poświęcić czas na rozwój tej strony można to zrobić poprzez stronę na Facebooku lub wysyłając e-maila na kp@zyjpasjonująco.pl. Jeśli chciałbyś/łabyś wolontaryjnie pomóc w tłumaczeniu lub jesteś webmasterem czy masz inny pomysł jak możesz pomóc zapraszam do kontaktu.

Strona zyjpasjonująco.pl jest domeną prywatną. Nie czerpię żadnych korzyści finansowych związanych z ta stroną. Sam ponoszę koszty domeny, hostingu i innych usług, które są niezbędne do jej działania. Na codzień pracuję, jestem mężem jednej żony:) oraz ojcem dwójki dzieci 🙂 oraz współwłaścicielem psa :).

[Iz 54:10]

Darmowy ebook ŻYJ PASJONUJĄCO! Hide picture